Szarość we wnętrzach. Z czym łączyć ciemny grafit?

Kolor grafitowy, jako jeden z najpopularniejszych trendów kolorystycznych ostatnich lat (zarówno w kontekście wyposażenia wnętrza, jak i np. w modzie), jest jednocześnie jednym z najtrudniejszych do połączenia go z innymi barwami. Dlatego też postanowiliśmy przedstawić krótki poradnik na temat tego, w jaki sposób łączyć ten emanujący elegancją kolor z innymi, aby podkreślić jego wyjątkowość i nadać niepowtarzalny wygląd całemu wnętrzu.

Porady
25. Jun 2020
424 views
Szarość we wnętrzach. Z czym łączyć ciemny grafit?

Z czym możemy go połączyć?

Po pierwsze należy zaznaczyć, że kolor grafitowy pasuje przede wszystkim do wyrazistych, żywych kolorów, czyli takich jak: pomarańczowy, zielony, fioletowy czy żółty. Jeżeli w jednym pomieszczeniu posiadamy kilka grafitowych elementów wyposażenia, tym bardziej wskazane jest przełamanie go wyrazistymi barwami, w celu uniknięcia stylizacyjnej monotonii. Nie bójmy się zatem odważnie eksperymentować z kolorystyką.

Gdzie najlepiej sprawdzi się kolor grafitowy?

Oprócz popularnego zastosowania w salonach czy łazienkach, dzięki pewnego rodzaju aurze tajemniczości i intymności którą roztacza, grafit idealnie nada się do wyposażenia sypialni.

Należy także zaznaczyć, że kolor grafitowy jest niezwykle praktyczny. Zdecydowana większość zabrudzeń, które pojawiają się przecież w każdym domu, będzie dzięki jego zastosowaniu praktycznie niezauważalna. A przez to nasz salon lub sypialnia będzie się prezentował zdecydowanie korzystniej, niż w przypadku modnego do niedawna białego czy kremowego wystroju.

Jakie meble, tkaniny i materiały najlepiej wyglądają w grafitowym wydaniu? W jakie style najlepiej się wkomponuje?

To, co między innymi sprawia, że kolor grafitowy jest jednym z najlepszych wyborów w kontekście wyposażenia wnętrz, to jego uniwersalność. Tej stonowanej, wyciszającej barwy możemy używać zarówno dobierając meble czy malując ściany, ale też selekcjonując dodatki i akcesoria nadające wnętrzu wyrazisty charakter. Co więcej, można go używać w różnych stylach- niezależnie od tego, czy planujemy styl industrialny, skandynawski czy klasyczny, kolor ten będzie znakomitym rozwiązaniem dla każdego z nich.